slideshow 3slideshow 4slideshow 5slideshow 6slideshow 7slideshow 8slideshow 2slideshow 1

Kšely 09.05.2015

Druhé kolo 15. ročníku Podlipanské ligy bylo odstartováno v sobotu 9. května 2015 krátce po deváté hodině ve sportovním areálu ve Kšelích. Na místo se sjelo celkem 57 družstev nejen z blízkého okolí,  ale i vzdálenějších míst.

Soutěžící ráno přivítal déšť, který ale dopoledne vystřídalo sluníčko, aby poslední družstva mužů startovala opět za vytrvalého deště, hromů a blesků. Děkujeme všem, kteří na soutěži zůstali a pomohli nám udržet jak časomíru, tak stany :) 

Dopoledne opět patřilo dětem a i tento den ukázala přípravka SDH Zásmuky, že přes zimu nezahálela. Ve svém druhém pokuse, stejně jako v minulém kole, stanovila nový rekord ligy a to s časem 24,75 sec. Po zásluze si zaslouží naši gratulaci.

U mladších žáků jsou vidět veliké rozdíly, na první pohled je poznat kdo má nové děti, případně komu dorostly děti z přípravky. Ale věříme, že se to během roku srovná a jsme rádi, že děti to baví – přestože nedosáhnou na medailové pozice.

U starších žáků jsou časy již vyrovnanější a dorost o sobě také dává vědět. V této kategorii prozatím dosáhli nejlepšího času dorostenci z SDH Kšely, kteří svůj soutěžní pokus ukončili v čase 20,58 sec. O rekordu vzhledem k letos nově otevřené kategorii nemluvíme, ten bude určen až po skončení celého ročníku.

Ženy z Dolních Měcholup si opět odvezly pohár za první místo, uvidíme, zda se jim povede tak jako loňský rok a budou si ho vozit z každé soutěže.

V kategorii mužů byla velká radost u kluků z Horních Měcholup, kterým se konečně splnil sen, když hned v prvním pokuse překonali již skoro tři roky starý rekord ligy. Nový je 18,59 sec a jen čas ukáže, jak dlouho bude tentokrát platit :) Gratulace i jim!

Výsledky v celkovém hodnocení 15. ročníku Podlipanské ligy, platné po 2. kole, naleznete zde.

Příští soutěži bude až v sobotu 13. června 2015 v Bulánce. Seznam přihlášených družstev zde. Kdo by měl zájem, může se přijet podívat do Kolína na Atletický stadion M. Tučka, v sobotu 16.05.2015 zde probíhá Okresní kolo hry Plamen 2014/2015 a v neděli 17.05.2015 Okresní soutěž v požárním sportu a dorostu.

 

Vyhodnocení 2. kola 15. ročníku Podlipanské ligy:

kategorie přípravka
1. místo - SDH Zásmuky
2. místo - SDH Ovčáry A
3. místo - SDH Třebonice A
celkem 7 družstev

kategorie mladší žáci
1. místo - SDH Ratenice
2. místo - SDH Kšely A
3. místo - SDH Sloup
celkem 11 družstev

kategorie starší žáci
1. místo - SDH Sloup A
2. místo - SDH Ovčáry
3. místo - SDH Kostelec nad Černými lesy A
celkem 10 družstev

kategorie dorost
1. místo - SDH Kšely
2. místo - SDH Bulánka
3. místo - SDH Klučov
celkem 6 družstev

kategorie ženy
1. místo - SDH Dolní Měcholupy
2. místo - SDH Třebovle
3. místo - SDH Klučov
celkem 11 družstev

kategorie muži
1. místo - SDH Horní Měcholupy
2. místo - SDH Radovesnice I
3. místo - SDH Horní Kruty B
celkem 12 družstev

SDH z okresu Kolín, Praha-východ, Praha-západ a hl. m. Praha:
Bulánka, Dobré Pole, Dolní Měcholupy, Horní Kruty, Horní Měcholupy, Klučov, Kostelec nad Černými lesy, Křížkový Újezdec, Kšely, Osnice, Ovčáry, Radovesnice I, Ratenice, Sloup, Tehovec, Třebonice, Třebovle, Tuchoraz, Vitice a Zásmuky.

 
Fotogalerie jednotlivých SDH:

Lucie Klinderová
SDH Klučov

SDH Kostelec nad Černými lesy

SDH Ovčáry - Aleš Janda

SDH Sloup

© Podlipanská liga | přihlášení do administrace

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer