slideshow 7slideshow 8slideshow 6slideshow 5slideshow 4slideshow 3slideshow 2slideshow 1

Ples 2013

V sobotu 19. října 2013 nastala chvíle, které se nemohla dočkat početná skupina soutěžících a přátel Podlipanské ligy. Okamžik, kdy byl zahájen v pořadí již pátý Hasičský ples Podlipanské ligy.

 

Přípravy plesu započaly již v červenci. Jednou z nejdůležitějších věcí bylo oslovit sbory, které se k jeho pořádání připojí. Dále pak zajistit mediální partnery a v neposlední řadě partnery a sponzory plesu. Průběžně byli zajišťovány další organizační věci, jako vhodné prostory, návrh a tisk plakátů, vstupenek, identifikačních pásků, místenek, seznamu sponzorů a dalších menších, avšak podstatných věcí.

Volba místa kde uspořádat letošní ples padla na sokolovnu v Zásmukách. Ne, že by se nám v Radimi nelíbilo, ale už poslední ples ukázal, že je pro nás zdejší Obecní dům malý. A správný odhad se potvrdil, vždyť v předprodeji bylo prodáno neuvěřitelných 385 vstupenek a na místě dalších 43. Volnou vstupenku, kterou obdrželi lidé, podporující naši soutěž, partneři a sponzoři plesu, využilo jedenáct z nich – to znamenalo nárůst o 22 hostů.

V předvečer plesu jsme se s několika členy pořádajících sborů sešli k přípravě tomboly, které se věnovala většina zúčastněných. Ostatní (převážně mužská část) zajišťovala vyvěšení reklamních bannerů, některé dámy zajistily rozmístění rezervací, seznamů sponzorů a tomboly na všechny stoly. Během pěti hodin byla naše práce u konce a mohli jsme se přesunout zpět do svých domovů, tak abychom prožili klidnou sobotu ve znamení osobních příprav na ples.

 

V sobotu večer to vypuklo. 

Bez nadsázky lze říci, že do zásmucké sokolovny nebloudili jen místní – jedna objížďka střídala druhou, a tak se mnohým účastníkům protáhla cesta i o hodinu. Ovšem ti, kteří využili k dopravě svozové autobusy, měli stejně o zábavu postaráno – díky společné zábavě jim zdržení nevadilo. 

Ples zahájil pan Karel Novák, starosta SDH Zásmuky společně s panem Radkem Žylou, starostou SDH Kostelec nad Černými lesy. Po přivítání všech hostů následovalo předtančení v podání místních mažoretek, taneční skupiny Vergilio. Volná zábava byla otevřena písní „Co jste hasiči“ v podání pro pravidelné návštěvníky plesu ligy již známé a osvědčené kapely Bumerang.

Zábava pomalu plynula až do půl jedenácté, kdy byla přerušena překvapením v podobě tanečního vystoupení členů SDH Poříčany, kteří jej zde zopakovali po úspěchu na jejich hasičském plesu. Za velkého potlesku předvedli nápaditou choreografii, která rozesmála nejednoho diváka. Třešničkou na dortu bylo vlastnoručně vyrobené hasičské „přibližovalo“, které si pro tuto příležitost přivezli s sebou. Po ukončení jejich vystoupení zábava znovu pokračovala. V jejím průběhu se zahájil prodej lístků do tomboly, která čítala celkem 450 cen. Během jejího výdeje nastal ten pravý čas pro druhé překvapení, kdy byl ples zpestřen ženami z SDH Kostelec nad Černými lesy s jejich kankánovým vystoupením. Poslední píseň letošního plesu zazněla po třetí hodině ranní a nám nezbývá než těšit se na ten příští, který se koná v sobotu 18. 10. 2014.

Doufáme, že se všichni přítomní dobře bavili a budeme rádi za Vaše hodnocení plesu, názory a připomínky. 

 

Dovolte nám poděkovat všem, kteří přiložili ruku k dílu, i těm, jejichž pomoc byla s díky odmítnuta – po zkušenostech z předchozích let už víme, co je kdy a kde potřeba domluvit, zajistit, vyřídit a obvolat. A pokud jsme na to nestačili sami, kontaktovali jsme přímo ty, o kterých jsme věděli, že právě pro ně to bude nejjednodušší to pro nás vyřídit.

 

Děkujeme za účast vzácným hostům plesu, paní Kamile Havlínové, starostce OSH Kolín a panu Jindřichu Riesnerovi, starostovi MSH Praha. Dále všem hostům a členům přítomných SDH - Bříství, Bulánka, Český Brod, Dobré Pole, Drahobudice, Horní Kruty, Horní Měcholupy, Klučov, Kostelec nad Černými lesy, Kšely, Křížkový Újezdec, Malotice, Mančice, Plaňany, Poříčany, Praha - Kunratice, Ratenice, Rostoklaty, Třebovle, Tuklaty, Víska, Vitice, Zásmuky a Zbraslav; stejně tak zaměstnancům HZS Kolín, Praha - hlavní město a HZS Říčany.

 

Děkujeme za propagaci mediálním partnerům Fire Sport.eu a Požáry.cz, dále pak rádiu Jizera. 

Poděkování za podporu plesu, jak materiální tak finanční, patří partnerům plesu: Dräger Safety, s. r. o., Jaroslav Hýna, ml., Radek Nouzovský, Poříčany, Požární bezpečnost, s. r. o., Požární technika Komet, s. r. o., Sabe, s. r. o. a Würth, spol. s r.o.

Dále děkujeme sponzorům plesu: JiriVana.net, GLOBAL SECURITY SYSTEM, s. r. o., McDonald's - restaurace Vrbová Lhota, Šmíd Miroslav, SDH plus, s. r. o., členi SDH Bulánka, Bohemia Apple, družstvo, Hasičské noviny, Huljaková Hana, Malý Michal, Iveta Frumarová, Nouzovská Aneta, Voslářová Lída, Pískovny Hrádek, a. s., Restaurace Kup, Český Brod a Solná jeskyně Český Brod. Ceny do tomboly věnovali i pořadatelé plesu - Podlipanská liga, o. s. & SDH Bulánka, SDH Český Brod, SDH Horní Měcholupy, SDH Kostelec nad Černými lesy, SDH Kšely, SDH Mančice, SDH Poříčany, SDH Ratenice, SDH Rostoklaty a SDH Zásmuky.

Děkujeme Sokolu Zásmuky za umožnění pronájmu sokolovny a zajištění zázemí včetně občerstvení a výborné kuchyně. Karlu Novákovi a Liboru Skalovi z SDH Zásmuky za roli prostředníka mezi Sokolem Zásmuky a Podlipanskou ligou, o. s. a jejich veškerou podporu. Radku Urbanovi z SDH Vrbčany za nabalení tombolenek. Radku Sršňovi z SDH Mančice za operativní zajištění věcí, řešených „za pět minut dvanáct“. Vlaďce Hesové z SDH Bulánka za zajištění drobných do pokladny. Při přípravě tomboly patří největší dík členkám SDH Zásmuky, jakožto nejpočetnějšímu zastoupení.

Děkujeme kapele Bumerang, že hrála tak skvěle, jako vždy.

 

A nakonec děkujeme všem, kteří pořádání plesu ligy vyžadujete, protože my („hlavní organizátorky“) pak máme důvod opouštět své domovy se záminkou „nutné schůzky k plesu ligy“. A že jich za těch pár měsíců bylo..

 

za pořadatele plesu

 

L. Voslářová, SDH Český Brod, předseda o. s. Podlipanská liga

&

Alice Moláková, SDH Ratenice * Iveta Frumarová a Aneta Nouzovská, SDH Poříčany

 

odkaz na fotografie:

Lucie Mašínová

SDH Ratenice

© Podlipanská liga | přihlášení do administrace

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer